Meny
Press   |   A-kassa   |   Kyrkfack   |   Kalender
 
Logga in

Vi som arbetar på förbundskansliet

  

Telefon växeln 08-441 85 60

Medlemsservice har telefontid kl 9 - 12 samt kl 13 - 16.
Telefon 08 - 441 85 70
medlemsservice@kyrka.se

  • Bror Holm, förbundsordförande

    E-post: bror.holm@kyrka.se

     

     

     

     

  • Vibeke Hammarström, förbundsdirektör

    Telefon: 08-441 85 72

    E-post: vibeke.hammarstrom@kyrka.se

     

     

  • Stefan Sterner, biträdande kanslichef (sjukskriven)

    E-post: stefan.sterner@kyrka.se 

     

     

      

  • Astrid Graf, senior rådgivare i avtals/arbetsrättsfrågor

    Telefon: 08-441 85 75

    E-post: astrid.graf@kyrka.se

     

     

    CHEFSRÅDGIVNINGEN  

  • Ylva Wåhlin, chefsjurist, chefsrådgivare

    Chefsrådgivningen

    08-441 85 69   

    E-post: ylva.wahlin@kyrka.se

     

     

  • Sten Bylin, äldreombudsman,chefsrådgivare, ombudsman RSO-frågor

    Chefsrådgivningen

    Mobil: 072-577 80 27 främst tisd-torsd kl. 9:30 - 12:00. 

    E-post: sten.bylin@kyrka.se

     

     

  • Fredrik Alm, förbundsjurist/ombudsman

    Telefon: 08-441 85 64 

    E-post: fredrik.alm@kyrka.se

     

     

     

  • Roland Asplund, kommunikatör

    Mobil: 072-721 95 67

    E-post: roland.asplund@kyrka.se 

      

     

  • Jennie Nylander, chefssekreterare - sjukskriven

    Ingrid Birgersson, vik chefssekreterare

    Telefon:08-441 85 76 / 072 - 721 95 76

    E-post: ingrid.birgersson@kyrka.se

     

     

  • Christina Jansson, ekonom

    E-post: christina.jansson@kyrka.se

     

     


    MEDLEMSSERVICE

    Evalena Johansson, medlemsregistret

    Telefon: 08 441 85 60, 08- 441 85 70,  

    E-post: medlemsservice@kyrka.se

     

    Anna-Lisa Saar, bitr. registeransvarig

    Telefon: 08-441 85 70/71 

    E-post: anna-lisa.saar@kyrka.se

     

     

    Fotograf: Johannes Frandsen & David Lagerlöf & Roland Asplund

    Senast ändrad 2019-08-05
     
     
    Kyrkans Akademikerförbund
    Östermalmsgatan 68 A
    114 50 Stockholm
    Besök: Östermalmsgatan 68 F
     
    Telefon: 08-441 85 60
    Fax: 08-441 85 77
    kansli@kyrka.se
    Org.nr: 802002-7218