Meny
Press   |   A-kassa   |   Kyrkfack   |   Kalender
 
Logga in

Vi som arbetar på förbundskansliet

  • Bror Holm, förbundsordförande

    E-post: bror.holm@kyrka.se

     

     

     

     

  • Vibeke Hammarström, förbundsdirektör

    Telefon: 08-441 85 72

    E-post: vibeke.hammarstrom@kyrka.se

     

     

     


  • Stefan Sterner, biträdande kanslichef

    Telefon: 08-441 85 69, Mobil: 072-721 95 69

    E-post: stefan.sterner@kyrka.se 

     

     

  • Åsa Sandström, biträdande förhandlingschef

    Mobil: 072-704 95 77

    E-post: asa.sandstrom@kyrka.se

     

     

     

  • Astrid Graf, senior rådgivare i avtals/arbetsrättsfrågor

    Telefon: 08-441 85 75

    E-post: astrid.graf@kyrka.se

     

     

     


  • Jonas Wiberg, förbundsjurist

    Mobil: 070-578 85 74

    E-post: jonas.wiberg@kyrka.se

     

    Fredrik Alm, jurist/ombudsman

    Telefon: 08-441 85 64 

    E-post: fredrik.alm@kyrka.se

     

     

  • Sten Bylin, äldreombudsman,ombudsman RSO-frågor

    Mobil 072-577 80 27  främst tisd-torsd mellan kl. 9:30 – 12:00. 

    E-post: sten.bylin@kyrka.se

     

     

  • Roland Asplund, kommunikatör

    Mobil: 072-721 95 67

    E-post: roland.asplund@kyrka.se 

     

     

     

  • Jennie Nylander, chefssekreterare

    Telefon:08-441 85 76

    E-post: jennie.nylander@kyrka.se

     

     

     

  • Christina Jansson, ekonom

    E-post: christina.jansson@kyrka.se

     

     

     

  • Åsa Jansson, medlemskoordinator

    Telefon: 08-441 85 71

    E-post: asa.jansson@kyrka.se

     

     

    Fotograf: Johannes Frandsen & David Lagerlöf & Roland Asplund

    Senast ändrad 2018-10-18
     
     
    Kyrkans Akademikerförbund
    Östermalmsgatan 68 A
    114 50 Stockholm
    Besök: Östermalmsgatan 68 F
     
    Telefon: 08-441 85 60
    Fax: 08-441 85 77
    kansli@kyrka.se
    Org.nr: 802002-7218